Ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskieintencje mszalnezgłoszenie intencji mszalnej /polecane strony /

 

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                             29 marca 2015

1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. W kaplicy o godz. 18:30  rozpoczęcie drogi krzyżowej ulicami naszego osiedla. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Po każdej mszy zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

 2.  Msza Święta rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się o godz. 19:00 Podczas tej Mszy Świętej zostaną umyte nogi przedstawicielom parafii. Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23:00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 4. W Wielki Piątek Komunie Święta chorym zaniesiemy od godz. 8:00. Prosimy o zgłaszanie chorych
w zakrystii.

 5.W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 Serdecznie zapraszamy do adoracji. W godzinie śmierci tj.  o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia.  Po Koronce nastąpi adoracja prowadzona przez koło różańca świętego 

w naszej parafii.  

 6. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00.  Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Ochotniczą Straż  Pożarną z Konopnicy i Harcerzy  zapraszamy do warty przy Bożym Grobie. Adoracja do godz. 23:00. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły.

 7. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 Zakończymy ją przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20:00.  Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 prowadzi koło różańcowe.

 8. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kaplicy od godz. 8:00 natomiast na wioskach od godz. 9:00. Wioski w kolejności: Julianów; Żydomice, Konopnica.  W tym dniu można zabrać wodę święcona do naszych domów.

 9. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed i po mszy  św.  dla tych, którzy przyjadą na święta  

w ostatniej chwili  w Wielki Piątek od godz. 22:00 do 23:00 oraz w Wielką Sobotę w przerwach między kolejnymi błogosławieństwami pokarmów na stół wielkanocny.

 10. Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 20:00.  Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi przed rozlewaniem się wosku. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Procesja rezurekcyjna – po zakończeniu Mszy Świętej Wigilii Prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi na procesję. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków i niesienie  poduszek.

 11. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

 

 

Świecenie pokarmów na stół wielkamocny w naszej kaplicy w Wielką Sobotę od godz. 8:00 do 14, natomiast na wioskach od godz. 9:00 w kolejności: Julianów, Żydomice, Konopnica. 

Świecenie pokarmów na stół wielkamocny w naszej kaplicy w Wielką Sobotę od godz. 8:00 do 14, natomiast na wioskach od godz. 9:00 w kolejności: Julianów, Żydomice, Konopnica. 

piąta NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                               22 marca 2015

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

 

Jr 31,31-34 Nowe przymierze

Hbr 5,7-9 Chrystus stał się sprawcą zbawienia wiecznego

J 12,20-33 Ziarno, które wpadłszy w ziemię obumrze, przynosi plon obfity

 

            Św. Jan mówi dziś o chwale, której doznaje Syn Człowieczy. Chwała ta sprzeczna jest z logiką ludzką, gdyż Chrystus doznaje jej przez to, że nastanie jedność wszystkich ludów, bez względu na pochodzenie czy też status społeczny. Co więcej, chwałą Syna Człowieczego była Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie. Na to uwielbienie Boga trzeba nam spojrzeć w perspektywie proroctwa, które wypowiedział Jeremiasz, zaznaczając, że gdy nastanie stosowny czas, Bóg zawrze z ludźmi nowe przymierze. Trzeba nam jednak pamiętać, że zarówno chwała, jak i owo nowe przymierze mogło się zrealizować jedynie przez posłuszeństwo Chrystusa. Pisze o tym autor Listu do Hebrajczyków.

            Niech zatem będzie Bóg uwielbiony poprzez nasze posłuszeństwo Jego słowu.

V  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 III 2015

 1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.

 2. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia 

i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte w naszej kaplicy jak w dzień powszedni.

 3. W czwartek – Dzień Modlitw za Więźniów z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Dobrego Łotra.

 4. W czwartek rozpoczynamy nasz rekolekcje parafialne, niech ten czas będzie dla nas czasem łaski, której nie zmarnujemy na drodze naszego nawrócenia.(przeczytać program)

5. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Poświęcenie palm podczas każdej mszy św. Rozpoczęcie mszy od obrzędu poświęcenia palm przed kaplicą. Uroczysta suma z procesją z palmami jak co roku rozpocznie się sprzed szkoły.

6. W przyszłą niedzielę młodzież naszego gimnazjum będzie sprzedawać palmy za dobrowolną ofiarę. ofiary złożone na ten cel będą wsparciem dla biednych rodzin z naszej parafii.

 7. Zakład Aktywności Zawodowej przy Rawsko - Bialskiej Spółdzielni Socjalnej "Nadzieja 

i Praca" zaprasza 29 marca, w Niedzielę Palmową przy naszej kaplicy w godzinach
10.00 - 12.00  na kiermasz ozdób wielkanocnych ręcznie malowanych oraz różnego rodzaju rękodzieła artystycznego wykonanego przez osoby o różnym stopniu niepełnosprawności.

 8. Tradycyjnie już w  niedzielę Palmową o godz. 18:30 z kaplicy wyrusza Droga Krzyżowa ulicami naszego         osiedla serdecznie zapraszamy.

 9. Prosimy o zgłaszanie chorych  z posługą sakramentalną. Chorych nawiedzimy w Wielki Piątek
       od godz. 8:00.

 10. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego

 11. Dziś o godz. 17:00 wyjazd do Teatru na Barona Cygańskiego wyjazd sprzed Krzyża o godz. 17:00

 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Ś/P Józef  Wiśnik Polećmy
        Go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

 

NABOŻEŃSTWA PASYJNE

WIELKI POST 2015 ROKU

 

PIĄTEK

DROGA KRZYŻOWA

GODZ. 17:30

GODZ. 20:15 PRZY WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE

 

NIEDZIELA

GORZKIE ŻALE

GODZ. 16:00 z KAZANIEM PASYJNYM

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

 

Można to uczynić za pośrednictwem Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej, należy tylko w druku PIT wodpowiednim miejscu wpisać nazwę Fundacji, jej      KRS - 0000252350                                                                 


                                                                                    oraz dopisać:

 

                                           „Na budowę kościoła w Rawie Mazowieckiej.”
Serdeczne Bóg zapłać za dobre serce!!!!!!!!!!!

W dniach 24 -25 kwietnia i 2 maja odbędzie się Kurs Przedmałżęński organizowany przez naszą parafię. Wykłady i konferencję będą odbywać się w Maisteczku Krwi Chrystusa. Kurs obejmuje trzy dni spotkań z noclegiem w dniach 24-25 kwietnia. Koszt kursu wynosi 60 zł. Zapisy można dokonywać drogą internetową za pośrednictwem poczty parafialnej - kancelaria@chrystuskrol.rawa-maz.pl.

Niedziela
7:00, 9:00, 10:30 , 12:00, 17:00

 Dni powszednie
 7:00, 18:00

Odeszli od nas

Zapowiedzi

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się ... 

 

Video informacje

Audio nagrania

Kaplica parafialna
ul. Kazimierza Wielkiego 26,
96-200 Rawa Mazowiecka
(dojazd)

 Adres domu parafialnego
ul. Jana Sobieskiego 7
96-200 Rawa Mazowiecka
tel. 697 46 99 20
kancelaria@chrystuskrol.rawa-maz.pl

Rzymskokatolicka Parafia
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata