Ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskieintencje mszalnezgłoszenie intencji mszalnej /polecane strony /

 

 

1. Dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną dziś perykopę ewangeliczną o tym wydarzeniu lub niedzielą Abrahama z uwagi na pierwsze czytanie, mówiące o tej postaci. Podziwiając wiarę Abrahama i myśląc o chwale Chrystusa, której przedsmak widzieli Apostołowie na górze Tabor, modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek po Mszy Świętej.

 

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.30.  Do chorych z sakramentami udamy się od godziny 8.00. Jeśli są osoby, które chciały by skorzystać z posługi kapłana, prosimy je zgłaszać do zakrystii. 

 

3. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości.

 

4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania wtorek 3 marca o   godzinie 18.00. Spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej w Niedzielę 8 marca o godzinie 17.00

 

5. Serdecznie zapraszamy na godz. 14.30 do naszej kaplicy, na koncert pt. "Kwiatki dla Ewy" dedykowany kobietom z okazji ich święta i nie tylko.  Gościć będziemy  solistów Teatru Wielkiego 
z Łodzi Dorota Wójcik - sopran i Dominik Sutowski - tenor. Młodzież Gimnazjum nr. 2 będzie recytować wiersze autorstwa naszej rawianki. Po koncercie słodki poczęstunek.

 

6.W dniach 24 -25 kwietnia i 2 maja odbędzie się Kurs Przedmałżeński organizowany przez naszą parafię. Wykłady i konferencję będą odbywać się w Miasteczku Krwi Chrystusa. Kurs obejmuje trzy dni spotkań z noclegiem w dniach 24-25 kwietnia. Koszt kursu wynosi 60 zł. Zapisy można dokonywać drogą internetową za pośrednictwem poczty parafialnej - kancelaria@chrystuskrol.rawa-maz.pl.

 

7. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach dzisiaj o godzinie 16.15 w kolejne Niedziele o godz. 16.00 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 - na tą godzinę zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież oraz na 20.15 - przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.  Przypominamy o spełnieniu innych czynów pokutnych, a także do podejmowania starań mających na celu zyskiwanie odpustów zupełnych.

 

8. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić Emilia Krawczyk pana z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej oraz Jakub Paweł Kądziela kawaler z parafii tutejszej - zapowiedź I I

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:  Krystyna Stusińska polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…” 

NABOŻEŃSTWA PASYJNE

WIELKI POST 2015 ROKU

 

PIĄTEK

DROGA KRZYŻOWA

GODZ. 17:30

GODZ. 20:15 PRZY WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE

 

NIEDZIELA

GORZKIE ŻALE

GODZ. 16:00 z KAZANIEM PASYJNYM

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

W dniach 24 -25 kwietnia i 2 maja odbędzie się Kurs Przedmałżęński organizowany przez naszą parafię. Wykłady i konferencję będą odbywać się w Maisteczku Krwi Chrystusa. Kurs obejmuje trzy dni spotkań z noclegiem w dniach 24-25 kwietnia. Koszt kursu wynosi 60 zł. Zapisy można dokonywać drogą internetową za pośrednictwem poczty parafialnej - kancelaria@chrystuskrol.rawa-maz.pl.

Niedziela
7:00, 9:00, 10:30 , 12:00, 17:00

 Dni powszednie
 7:00, 18:00

Odeszli od nas

Zapowiedzi

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się ... 

 

Video informacje

Audio nagrania

Kaplica parafialna
ul. Kazimierza Wielkiego 26,
96-200 Rawa Mazowiecka
(dojazd)

 Adres domu parafialnego
ul. Jana Sobieskiego 7
96-200 Rawa Mazowiecka
tel. 697 46 99 20
kancelaria@chrystuskrol.rawa-maz.pl

Rzymskokatolicka Parafia
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata