Ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskieintencje mszalnezgłoszenie intencji mszalnej /polecane strony /

 

 W związku z Festiwalem szkolno parafialnym chętnie przyjmiemy upieczone ciasto dla naszych gości. Osoba ktora pragnie ofiarować ciasto proszona jest o przyniesienie w piątek do Gimnazjum nr 2 lub do kancelarii. Dziekujemy!

XXV  NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE      21 września 2014

1. Przeżywamy dziś 25. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec. Dzisiejsza taca zostaje przeznaczona na ten cel.

 

2. W przyszłą niedzielę o godz. 13:30 Mszą świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Alojzego Orszulika, rozpoczniemy II Festiwal szkolno-parafialny. Na powyższe rodzinne świętowanie serdecznie zapraszamy wraz z Dyrekcją Gimnazjum nr 2.  Zwracam się z gorącą prośbą do naszych dobrych gospodyń, które zechciałby upiec ciasto piaskowe, jak również poszukujemy ofiarodawców na słoiczek musztardy lub ketchupu. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie do zakrystii. Ciasto potrzebujemy na piątek pozostałe produkty do środy włącznie. Dziękujemy za dar serca.

 

3. W przyszłą niedzielę  tak jak co roku będzie odmawiana o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach naszego miasta w następujących miejscach: Tomaszowska - Solidarności(przy cmentarzu); skrzyżowanie koło sądu; rondo przy rynku; przy pomniku św. Jana Pawła II.    

 

4. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 4500 na spłatę działki i już spłaciliśmy tą część kwoty.

 

5. Wszystkich którzy zapisali się do teatru na Straszny Dwór proszeni są  wpłatę 60 zł. w nadchodzącym tygodniu.

 

6. W dniach 27 - 28.09. miejski dom kultury zaprasza na rawskie dni muzyki klasycznej. W sobotę 27.09 o godz:18.00 w sali widowiskowej MDK odbędzie się koncert pod tytułem wielka sława to żart w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Teatru Roma w Warszawie, bezpłatne wejściówki do odbioru w MDK od poniedziałku 15.09. Koncert zatytułowany w kręgu muzyki sakralnej odbędzie się w niedzielę 28.09 o godz:19.00 w kościele p/w N.P.N.M.P. w wykonaniu między innymi słynnego polskiego tenora Wiesława Ochmana usłyszymy znane utwory muzyki wokalnej  i organowej. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

7. Dziś spotkanie integracyjne Wszystkie Dzieci Nasze organizatorzy serdecznie zapraszają od
godz. 14:00 przy boisku L

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, jeden z najbardziej znanych współczesnych świętych; naznaczony stygmatami włączającymi go również fizycznie w przeżywanie Męki Pańskiej, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale; Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny; nie rozstawał się również nigdy z różańcem (wspomnienie obowiązkowe);
  • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do Męki Pański, jak też wsławił się niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań (wspomnienie obowiązkowe);
  • 27 IX – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym (wspomnienie obowiązkowe).

Składam serdeczne podziękowanie za złozone ofiary w zeszłą niedzielę na spłatę zadłużenia pod zakup placu na budowę kościoła. Zebraliśmy 4500. Bóg zapłać. 

 Dyrektor Domu Dziecka serdecznie zaprasza  byłych wychowanków, Domu Dziecka w Rawie Mazowieckiej na uroczystości  100-lecia istnienia placówki . Uroczystości odbędą się w dniu 26  września  2014 roku.  Rozpoczęcie uroczystości  o godz. 10:00  mszą św. w  kościele p/w N.P.N.M.P.  Po mszy św.  na terenie Domu Dziecka odbędzie się Uroczysta Galla Jubileuszowa.
 W programie prezentacja multimedialna historii Domu Dziecka , oraz program artystyczny w wykonaniu  dzieci i młodzieży.  Wychowankowie proszeni są o kontakt do 19 września z Dyrektorem  Domu Dziecka.  http://www.domdzieckarawa.pl/

Niedziela
7:00, 9:00, 10:30 , 12:00, 17:00

 Dni powszednie
 7:00, 17:30

Odeszli od nas

Zapowiedzi

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się ... 

Video informacje

Audio nagrania

Kaplica parafialna
ul. Kazimierza Wielkiego 26,
96-200 Rawa Mazowiecka
(dojazd)

 Adres domu parafialnego
ul. Jana Sobieskiego 7
96-200 Rawa Mazowiecka
tel. 697 46 99 20
kancelaria@chrystuskrol.rawa-maz.pl

Rzymskokatolicka Parafia
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata