Ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskieintencje mszalnezgłoszenie intencji mszalnej /polecane strony /

 

                                                                                                                                                                25 stycznia 2015

1. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa

 

2. Jutro – XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.

 

3. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

 

4. Dziś w kaplicy  o godz. 15:00 spotkanie grupy udającej się do Ziemi Świętej.

 

5. Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert kolędowo - świąteczny w wykonaniu chóru THE GOSPEL TIME. Koncert odbędzie się w dniu 31.01.2015r. o godz:18.00. Bilety w cenie 10zł do nabycia w MDK.

6.  Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka serdecznie zaprasza do nowo otwartego Figloraju na rawskim basenie. Więcej informacji w gablocie.

7. W zeszłą niedzielę na tace zebraliśmy 3800 zł składamy serdeczne Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” (wspomnienie obowiązkowe);
  • 27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup, z pochodzenia Litwin, który żył na przełomie XIX i XX wieku, odnowił Zgromadzenie Księży Marianów i założył dwa zgromadzenia żeńskie (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin, który żył w XIII wieku i dał mocne podstawy pod rozwój filozofii chrześcijańskiej i teologii (wspomnienie obowiązkowe);
  • 31 I – św. Jan Bosko, prezbiter, z pochodzenia Włoch, który żył w XIX wieku i poświęcił wszystkie swoje siły sprawie wychowania młodzieży. W tym celu założył dwa zgromadzenia zakonne (wspomnienie obowiązkowe).

W przyszłą niedzielę o godz. 15:00  spotaknie w kaplicy przed wyjazdem do Ziemi Świętej    

TERMIN: 3.02 – 11.02.2015

 

DZIEŃ 1 przelot Warszawa – Tel Aviv 3.02 ( wtorek )

Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godz. 20:50.Przelot na trasie Polska- Tel Aviv polskimi liniami lotniczymi LOT. Wylot z Warszawy o godz. 22:50, przylot do Tel AVIVU o godz. 3:40 rano 4.02. Transfer do hotelu w Betlejem. 

 DZIEŃ 2 AIN KAREM – BETLEJEM 4.02 ( środa ) 

Przylot godz. 3:40. Przejazd do hotelu w Betlejem, śniadanie. Po śniadaniu wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Bazylice św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima, Grota Mleczna. Po południu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3 JEROZOLIMA 05.02 ( czwartek)

Rano po śniadaniu dalsze zwiedzanie Jerozolimy:  Panorama Jerozolimy i widok na Wzgórze Świątynne. Góra Oliwna, miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Przejazd do Betanii, gdzie znajdował się dom Łazarza i jego sióstr i gdzie Pan Jezus dokonał wielkiego cudu. Zwiedzanie kościoła św. Łazarza i jego grobu. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL – GÓRA TABOR – NAZARET 06.02 ( piątek )
Śniadanie, wyjazd do Cezarei, rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu, zobaczymy ruiny starożytnego miasta, słynny rzymski akwedukt,fragmenty murów miejskich, amfiteatr, cytadelę zbudowaną przez Krzyżowców. Następnie przejazd do Hajfy, największego miasta północnego Izraela. Wizyta na Górze Karmel, biblijnego miejsca, gdzie prorok Eliasz prowadził pustelnicze życie. Zobaczymy Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Następnie udamy się do Nazaret, miejsca związanego z dzieciństwem i dorastaniem Jezusa, wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Obiadokolacja i nocleg w Galilei

Kana galilejska – msza 16.00

DZIEŃ 5 J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – KANA 7.02

( sobota )

Rano po śniadaniu przejazd na Górę Tabor, zwaną też Górą Przemienienia Pańskiego.  Następnie rejs łodzią po spokojnych, historycznych wodach Jeziora Galilejskiego. Wizyta w Kafarnaumi przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga, gdzie zobaczymy Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

 DZIEŃ 6  JERYCHO – Kasr el Yahud – MARZE MARTWE – QUMRAN 8.02 ( niedziela )

Po śniadaniu przejazd wzdłuż Doliny Jordanu.  Wizyta w Kasr el Yahud miejscu gdzie Pan Jezus zanurzył się w Jordanie  by przyjąć Chrzest Święty, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Qumran miejsce odnazlezienia zwojów. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na kolację i nocleg.


DZIEŃ 7: JEROZOLIMA 9.02 ( poniedziałek )

Wizyta Na Górze Syjon, Wieczernik, Opactwo Zaśnięcia oraz Grób Dawida. Następnie wizyta w Kościele św. Piotra In Galicantu. Makieta miasta Jerozolimy. Przejazd do Ain Karem*, miejsca gdzie wg tradycji chrześcijańskiej mieszkał Zachariasz ze swą żoną, św. Elżbietą. Tu miało miejsce spotkanie Matki Bożej ze św. Elżbietą – tajemnica Nawiedzenia św. Elżbiety. Zwiedzanie:kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8 JEROZOLIMA 10.02 ( wtorek )

Rano śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie – wizyta w Kościele Św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Bożego. Czas wolny na zakupy, samodzielny spacer ulicami Starego Miasta, zakup pamiątek. Obiadokolacja w hotelu, nocleg.

 

DZIEŃ 9 PRZELOT DO POLSKI 11.02 ( środa )

Rano ok. godz. 3:00 przejazd na lotnisko w Tel Avivie, odlot o godz. 5:20. Przylot do Warszawy 8:25.

 

CENA: 2950 zł + 90 USD

 

Pakiet w złotówkach i USD zawiera:

- przelot samolotem;

- opłaty lotniskowe;

- transfery autokarem;

- 7 noclegów w hotelach  3* (pokoje 2 osobowe);

- wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji;

- opiekę pilota - przewodnika;

- ubezpieczenie: SIGNAL IDUNA KL i NNW;

- podatek VAT

- opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów,

 

Cena nie zawiera:napojów do obiadokolacji, napiwków, własnych wydatków, dojazdu na lotnisko

 

UWAGA ! Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich !

 

 

 

 

 

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA

 

PONIEDZIAŁEK  26.01

godz. 15:45 Jana Sobieskiego bl. 22 - 1 ksiądz

godz. 15:45 Jana Sobieskiego bl. 24 - 2 księży z przerwą na msze św.

 

WTOREK  27.01

godz. 15:45 ul.  Chrobrego   - 2 księży  

Słowa serdecznego podziękowania kieruję do wszystkich, którzy wsparli II Orszak Trzech Króli.   Burmistrzowi Miasta Rawa Mazowiecka Dariuszowi Misztalowi - współorganizatorowi orszaku.  Radiu Victoria z dyrektorem ks. Piotrem Krzyszkowskim. W sposób szczególny pragnę podziękować: dyrekcji , nauczycielom, pracownikom, uczniom Gimnazjum nr 2, wszystkim szkołom podstawowym i gimnazjum, szkole podstawowej z Konopnicy, rodzicom. Panu Robertowi Federowiczowi, Marcinowi Kalinowskiemu wraz ze Skautami Europy, Jarosławowi Cichockiemu za prowadzenie Orszaku. Dziękuje Stajni Pukinin Ochotniczej Straży Pożarnej z Konopnicy, Straży Miejskiej, Policji, Orkiestrze Rawskiej. Dziękuję parafiom rawskim, księżom przybyłym, siostrom Misjonarkom Krwi Chrystusa, mediom lokalnym, Foto Milejce, MDK-owi,  Muzeum Ziemi Rawskiej i Towarzystwu Muzycznemu . I. Paderewskiego. Wszystkim moim parafianom i mieszkańcom Rawy Mazowieckiej i okolic za wspolne koledowanie. Niech słowa z mtto Rawskiego Orszaku "POKÓJ, RADOŚĆ., RODZINA" bedą najlepszymi życzeniami. z wyrazami wdxzięczności ksiądz Konrad Świstak.

Niedziela
7:00, 9:00, 10:30 , 12:00, 17:00

 Dni powszednie
 7:00, 18:00

Odeszli od nas

Zapowiedzi

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się ... 

Video informacje

Audio nagrania

Kaplica parafialna
ul. Kazimierza Wielkiego 26,
96-200 Rawa Mazowiecka
(dojazd)

 Adres domu parafialnego
ul. Jana Sobieskiego 7
96-200 Rawa Mazowiecka
tel. 697 46 99 20
kancelaria@chrystuskrol.rawa-maz.pl

Rzymskokatolicka Parafia
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata