Ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskieintencje mszalnezgłoszenie intencji mszalnej /polecane strony /

 

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                     27 lipca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. Spróbujmy z tej perspektywy spojrzeć na nasze życie i zobaczyć, ku czemu posłużyły nam różne wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.

 

2. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu.

 

3. Są też ludzie, zwłaszcza pracujący na roli, dla których ten czas jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Starajmy się ich wspierać przynajmniej naszą modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie, dziękując zarazem Bogu za wszelkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za obite plony ziemi. Nie zapominajmy, że wciąż są na świecie ludzie, którzy umierają z głodu. Robiąc zatem zakupy, czyńmy to tak, by potem nie marnować żywności, lecz by wykorzystać ją najlepiej, jak możemy, i by móc podzielić się z tymi, którzy jej nie mają.

 

4. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania, co będzie możliwe od godz. 16.30, i do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas której będziemy się modlić również za poległych w czasie wojny, jak i za jej ofiary. Będzie ona odprawiona o godz. 17.30.  Wizyty u chorych od godziny 8.00, zaś nabożeństwo ku czci św. Michała bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 17.30

 

5. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca o godz. 20.15

 

6. Zapowiedzi:

  • Michał Berłożecki kawaler parafii p/w Dobrego Pasterza w Warszawie i Magdalena Szałwińska panna parafii tutejszej zap. II (17.07.2014)
  • Paweł Czermiński kawaler parafii tutejszej i Anita Łoś panna parafii p/w św. Wojciecha Bp. M. 
    w Białej Rawskiej zap II (17.07.2014)
  • Ireneusz Rogulski kawaler parafii tutejszej i Alina mikołajczyk panna parafii p/w św. Marcina w Wysokiennicach zap. I (25.07.2014)
  • Marcin Goliński kawaler parafii tutejszej  i Ewelina Siecińska - panna parafii p/w św. Wojciecha Bp. M. w Białej Rawskiej zap. I ( 25.07.2014)

7. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności dr. Marka Kołacińskiego......

8. Po Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów

Niedziela
7:00, 9:00, 10:30 , 12:00, 17:00

 Dni powszednie
 7:00, 17:30

Odeszli od nas

Zapowiedzi

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się ... 

Video informacje

Audio nagrania

Kaplica parafialna
ul. Kazimierza Wielkiego 26,
96-200 Rawa Mazowiecka
(dojazd)

 Adres domu parafialnego
ul. Jana Sobieskiego 7
96-200 Rawa Mazowiecka
tel. 697 46 99 20
kancelaria@chrystuskrol.rawa-maz.pl

Rzymskokatolicka Parafia
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata