Ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskieintencje mszalnezgłoszenie intencji mszalnej /polecane strony /

 

1. Przeżywamy dziś nasz II festiwal szkolno parafialny na który serdecznie zapraszamy o godz.13:30 mszą św. po której nastąpi wspólne świętowanie. 

 

2. Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszej kaplicy w dni powszednie o godz.17:30 a w niedzielę o 16:15.

 

3. Jutro, w poniedziałek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu.

 

4. A w czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

 

5. W pierwszy piątek miesiąca do chorych pójdziemy od godz. 8:00, spowiedź od godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież i wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu  pojednania. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła bezpośrednio po mszy wieczornej. 

 

6. W pierwszą sobotę miesiąca, nabożeństwo I soboty o godz. 20:15.  w tym dniu wspominamy również św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów.

 

7.  Koszt wyjazdu do Częstochowy na Mszę z modlitwą o uzdrowienie 40 zł. Prosimy o dokonanie wpłat w tym tygodniu. Godzina wyjazdu będzie podana w tym tygodniu.

 

8. Osoby zapisane na wyjazd do teatru, proszone są o dokonanie wpłat za bilet.

 

9. W przyszłym tygodniu młodzież z gimnazjum będzie zbierała ofiarę do puszek na rzecz rehabilitacji naszego parafianina Michała Tomczyka

 

10. W następną Niedzielę 5 października o godz. 17.00 spotkanie rodziców i dzieci klas II - komunijnych. Dzieci wraz z rodzicami proszone są o przybycie na godzinę 16.00 na poświęcenie i rozdanie różańca oraz wspólną modlitwę.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe);
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich (wspomnienie obowiązkowe).

 

Składam serdeczne podziękowanie za złozone ofiary w zeszłą niedzielę na spłatę zadłużenia pod zakup placu na budowę kościoła. Zebraliśmy 4500. Bóg zapłać. 

Niedziela
7:00, 9:00, 10:30 , 12:00, 17:00

 Dni powszednie
 7:00, 17:30

Odeszli od nas

Zapowiedzi

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się ... 

Video informacje

Audio nagrania

Kaplica parafialna
ul. Kazimierza Wielkiego 26,
96-200 Rawa Mazowiecka
(dojazd)

 Adres domu parafialnego
ul. Jana Sobieskiego 7
96-200 Rawa Mazowiecka
tel. 697 46 99 20
kancelaria@chrystuskrol.rawa-maz.pl

Rzymskokatolicka Parafia
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata