Ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskieintencje mszalnezgłoszenie intencji mszalnej /polecane strony /

 

Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary w zeszłym tygodniu na tacę zebraliśmy 4250zł i zostały juz przekazane na spłatę. Bóg zapłać.

XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 X 2014

1. Kończy się miesiąc październik, który – jak pamiętamy – jest poświęconym modlitwie różańcowej. Jeśli ktoś do tej pory nie był jeszcze w tym miesiącu na nabożeństwie różańcowym, to może to uczynić właśnie w tym tygodniu.

2. W piątek 31 października zapraszamy na nabożeństwo: "Noc Świętych" - przygotowujące młodzież do spotkania na Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Wspólne przeżywanie modlitwy uwielbienia i radości rozpoczniemy Mszą św. sprawowaną w kościele OO. Pasjonistów o godz. 18.30. Następnie procesja uczestników wraz z delegacjami parafii niosących relikwie świętych przejdzie ze śpiewem do „Dużego” kościoła, gdzie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z indywidualnym błogosławieństwem. Spotkanie zakończy się o 21.00 Apelem Jasnogórskim oraz agapą. Ze względu na powyższe uroczystości nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej.

3. W nadchodzącą sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Uroczystości na cmentarzu rozpoczną się o godz. 11:30 w kaplicy pogrzebowej o godz. 12:00 Msza święta za zmarłych naszych parafian i polecanych w wypominkach.  Msze w tym dniu w naszej kaplicy o godz. 7:00; 9:00; 17:00. 

4. W dniach 1-8 listopada pamiętajmy o modlitwie za zmarłych i nawiedzeniu cmentarza w celu uzyskania odpustu  zupełnego pod zwykłymi warunkami za jednego zmarłego

5. Pamiętajmy o tym że jako ludzie wierzący nie obchodzimy HALLOWEEN jest to pogańskie święto które zaprzecza  naszemu zbawieniu.

6. W  zakrystii przyjmujemy na wypominki.

7. W przyszłą niedzielę, 2 listopada, mimo że jest to niedziela, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych
i nawiedzać ich groby.

8. Przez cały listopad o godz. 17:15 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

9. Burmistrz Miasta Eugeniusz Góraj zaprasza wszystkich zainteresowanych do  wysłuchania  werdyktu Sądu Konkursowego, obejrzenia prac zgłoszonych na konkurs i skorzystania z możliwości rozmowy z członkami jury oraz autorami zgłoszonych projektów. Ogłoszenie wyników nastąpi w środę, o godz. 14:00, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Zwycięską pracę będzie można oglądać do 10 listopada w holu MDKu oraz 11 listopada, od godz. 9:00 przed kościołem p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP. 

10. Dziś po mszy wieczornej spotkanie tylko z rodzicami dzieci komunijnych.

12. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.  

 

W nadchodzącą sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Uroczystości na cmentarzu rozpoczną się o godz. 11:30 w kaplicy pogrzebowej o godz. 12:00 Msza święta za zmarłych naszych parafian i polecanych w wypominkach.  Msze w tym dniu w naszej kaplicy o godz. 7:00; 9:00; 17:00.  

W nadchodzący piątek o godz. 15:00 dokonamy poświęcenia odnawianego węzła komunikacyjnego i nowo powstałego ronda na ternie naszej parafii. Na powyższe święto zapraszam wraz z Eugeniuszem Górajem Burmistrzem Miasta Rawa Mazowiecka.

Niedziela
7:00, 9:00, 10:30 , 12:00, 17:00

 Dni powszednie
 7:00, 17:30

Odeszli od nas

Zapowiedzi

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się ... 

Video informacje

Audio nagrania

Kaplica parafialna
ul. Kazimierza Wielkiego 26,
96-200 Rawa Mazowiecka
(dojazd)

 Adres domu parafialnego
ul. Jana Sobieskiego 7
96-200 Rawa Mazowiecka
tel. 697 46 99 20
kancelaria@chrystuskrol.rawa-maz.pl

Rzymskokatolicka Parafia
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata