Ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskieintencje mszalnezgłoszenie intencji mszalnej /polecane strony /

 

1. Dziś po mszach świętych puszka na pomoc kościołowi na wschodzie  KONFERENCJA EPISKOPATU POLSKI APEL PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE USTANOWIENIA 26 SIERPNIA BR. DNIEM MODLITWY ZA PRZEŚLADOWANY KOŚCIÓŁ NA BLISKIM WSCHODZIE

Umiłowani w Chrystusie Panu, w ostatnich dniach docierają do nas budzące przerażenie wiadomości dotyczące losu naszych braci i sióstr w wierze żyjących w Iraku, Syrii i Palestynie. Informacje te sprawiają, że w naszych sercach rodzi się ból, a jednocześnie poczucie solidarności oraz chęć niesienia im pomocy. Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, fundamentaliści islamscy dokonują rzezi na społeczności chrześcijańskiej w Mosulu i w innych miejscowościach zamieszkanych przez chrześcijan. Jakże niepokoi fakt, że jeszcze jedenaście lat temu, przed interwencją Sił Koalicyjnych w 2003 roku, w Iraku mieszkało 1,4 mln chrześcijan, natomiast dzisiaj jest ich zaledwie 150 tysięcy. Smutek i współczucie budzi w nas wołanie ponad miliona naszych braci – wygnanych, umęczonych, pozbawionych domu i ojczyzny, którzy proszą: „nie zostawiajcie nas samych!”. Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, Louisa Raphaela I Sako, który błaga Polaków o gest solidarności, prosimy Was, aby dzień 26 sierpnia br., który jest
obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.
Abp Stanisław Gądecki -Metropolita Poznański Przewodniczący KEP
Bp Artur G. Miziński Sekretarz Generalny KEP
Abp Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki Zastępca Przewodniczącego KEP

2. Miejski Dom Kultury zaprasza  24 sierpnia 2014 na cykliczną imprezę "Raz Na Ludowo", która odbędzie się przy hali sportowej Tatar -  w programie: -warsztaty garncarskie, wikliniarskie, atrakcje dla dzieci,  występy zespołów i kapel z regionu rawskiego oraz Amatorskiego Zespołu  Regionalnego im. Wł. St. Reymonta z Lipiec Reymontowskich, Początek godz. 16.00.

 3. W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msze św. w naszej kaplicy będą o godz. 10:00 i 17:30.

 4. Mieszkańcy Wsi Żydomice serdecznie zapraszają na swoje patronalne święta odpustowe we wtorek na Mszę św. godz. 18:45.

 3. Starosta  Rawski serdecznie zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się w przyszłą niedzielę w Regnowie. Początek mszą św. o godz. 11:00. 

 4. Dyrektor Domu Dziecka serdecznie zaprasza  byłych wychowanków, Domu Dziecka w Rawie Mazowieckiej na uroczystości  100-lecia istnienia placówki . Uroczystości odbędą się w dniu 26  września  2014 roku.  Rozpoczęcie uroczystości  o godz. 10:00  mszą św. w  kościele p/w N.P.N.M.P.  Po mszy św.  na terenie Domu Dziecka odbędzie się Uroczysta Galla Jubileuszowa. W programie prezentacja multimedialna historii Domu Dziecka , oraz program artystyczny w wykonaniu  dzieci
i młodzieży.  Wychowankowie proszeni są o kontakt do 19 września z Dyrektorem  Domu Dziecka.  www.domdzieckarawa.pl

5. Dyrekcja Gimnazjum nr 2 informuje o rozpoczęciu Roku Szkolnego 2014/2015 w dniu  1 września o godz. 8:30 w Hali Sportowej "Milenium"

6. W piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. To wspomnienie ukazuje nam, do czego może prowadzić wierność prawdzie.


W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 27 VIII – św. Monika, matka świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; może być wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

 

Starosta  Rawski serdecznie zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się w przyszłą niedzielę w Regnowie. Początek mszą św. o godz. 11:00.  

Plakat Dożynki Powiatowe 2014

 Dyrektor Domu Dziecka serdecznie zaprasza  byłych wychowanków, Domu Dziecka w Rawie Mazowieckiej na uroczystości  100-lecia istnienia placówki . Uroczystości odbędą się w dniu 26  września  2014 roku.  Rozpoczęcie uroczystości  o godz. 10:00  mszą św. w  kościele p/w N.P.N.M.P.  Po mszy św.  na terenie Domu Dziecka odbędzie się Uroczysta Galla Jubileuszowa.
 W programie prezentacja multimedialna historii Domu Dziecka , oraz program artystyczny w wykonaniu  dzieci i młodzieży.  Wychowankowie proszeni są o kontakt do 19 września z Dyrektorem  Domu Dziecka.  http://www.domdzieckarawa.pl/

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka - Eugeniusz Góraj  serdecznie zaprasza mieszkańców Rawy na uroczystość poświęcenia otwarcia nowego żłobka w Rawie Mazowieckiej po nazwą "Tuptuś" w dniu 24 sierpnia. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:30 pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji w parafii N.P.N.M.P., po czym nastąpi przemarsz do Żłobka otwarcie i poświecenie nowej placówki. 

Niedziela
7:00, 9:00, 10:30 , 12:00, 17:00

 Dni powszednie
 7:00, 17:30

Odeszli od nas

05/07/2014

Zapowiedzi

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się ... 

Video informacje

Audio nagrania

Kaplica parafialna
ul. Kazimierza Wielkiego 26,
96-200 Rawa Mazowiecka
(dojazd)

 Adres domu parafialnego
ul. Jana Sobieskiego 7
96-200 Rawa Mazowiecka
tel. 697 46 99 20
kancelaria@chrystuskrol.rawa-maz.pl

Rzymskokatolicka Parafia
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata